Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Serwis fiskalny

Prowadzimy serwis urządzeń fiskalnych zgodnie z Zarządzeniami i wytycznymi Ministerstwa Finansów i Producenta Kas fiskalnych.

 

Jesteśmy autoryzowanym partnerem POSNET

Dodatkowe wyjaśnienia wynikające ze zmiany przepisów rozporzadzenia MF z dnia 14 marca 2013r

 

I. RABATY I NARZUTY
Informujemy, że wszystkie urządzenia w ofercie POSNET POLSKA S.A. spełniają wymóg drukowania wartości rabatów/narzutów na paragonach fiskalnych. Dotyczy to również rabatów/narzutów procentowych, gdzie oprócz wartości procentowej rabatu/narzutu drukowana jest jego wartość.

II. DRUKOWANIE NIP NABYWCY NA PARAGONACH FISKALNYCH
W chwili obecnej, żadne urządzenie fiskalne dostępne na rynku polskim nie ma możliwości drukowania na paragonie numeru NIP nabywcy w miejscu określonym w Rozporządzeniu. W drukarkach fiskalnych znajdujących się w ofercie POSNET POLSKA S.A. można go jednak wydrukować po stopce paragonu fiskalnego jako tzw. dodatkową linię informacyjną (funkcjonalność dostępna po obu protokołach komunikacyjnych: POSNET oraz THERMAL). Nie ma wymogu wymiany urządzeń fiskalnych, które tej funkcjonalności nie posiadają.

III. WAŻNOŚĆ DECYZJI DOPUSZCZAJĄCYCH DO OBROTU
Wszystkie decyzje dopuszczające do obrotu, wydane dla urządzeń fiskalnych zachowują swoją ważność do dnia ich wygaśnięcia, zatem nie ma powodu do obaw, że zakupione po 31 marca 2013 r. kasy i drukarki fiskalne nie będą mogły być wprowadzane do obrotu.

Pełnych informacji można zasięgnąć tutaj:

Ministerstwo Finansów opublikowało informację dotyczącą zapisu o jednoznaczności nazw towarów i usług. Można ją przeczytać tutaj

Krajowa Izba Podatkowa

Najważniejsze zmiany w zakresie kas rejestrujących od 1 kwietnia 2013 r. wynikające z rozporządzenia z dnia 14 marca 2013 r.

Serwis Finanse na stronie internetowej Ministerstwa Finansów
Najważniejsze zmiany w zakresie kas rejestrujących od 1 kwietnia 2013 r. wynikające z rozporządzenia z dnia 14 marca 2013 r.

Krajowa Izba Podatkowa
Informacja dotycząca kas fiskalnych i paragonów

UWAGA

W związku z nowym Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r., które w sposób istotny zmieniło zasady wykonywania serwisu kas rejestrujących prosimy o natychmiastowy kontakt z nami w przypadku zauważenia nieprawidłowości w funkcjonowaniu urządzenia fiskalnego.